mostar üniversitesi

Mostar Üniversitesi

Bosna Hersek’in en başarılı ve saygın üniversitelerinden biri olan Mostar üniversitesi tüm öğrencilere farklı ayrıcalıklar sunmaktadır.

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi 1977 yılın kurulmuş ve sonrasında modern bir eğitim anlayışı benimseyerek, akademik kadro kalitesini arttırarak ve gelişme süreci için finansman yaratarak kurumsallaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemiştir. Eğitim ve araştırma alanı 5500 mt² olan Mostar üniversitesi, çeşitli derslikten ve laboratuardan oluşmaktadır. Mostar Şehri içerisindeki üniversitenin zaman içerisinde gelişim sürecine uygun halde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve modern standartlara sahip bir yemekhanesi bulunmaktadır.

1993 Kasım ayından başlayarak Mostarda eğitim kalitesini geliştirmeye yönelik yeni bir sürece giren diğer Mostar Üniversiteleri gibi eğitim personelinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar Üniversitesi, Mostarda eğitim veren diğer Mostar üniversiteleri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye eğitim olanağı sunmaktadır. Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim rüzgarları ile üniversitede kolej eğitimi de verilmeye başlanmıştır. Diğer Bosnahersek üniversiteleri ile ortaklaşa düzenlenen organizasyonlarla, maddi durumu iyi olmayanlara burs, barınma ve sağlık hizmetleri konusunda destek verilmektedir. Mostar eğitim sürecinin başında olan öğrenciler için öğrenci merkezi tarafından; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.

Mostar Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Fiyatlara vergiler dahildir. Ortalama 1.750TL'den istediğinizi seçin.

Konvertibıl mark ya da değiştirilebilir mark olarak adlandırılır.

Mostarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için İspanya Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de karşılıklı etkileşime dayalı bir işbirliği sürecine girilmiştir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farklıyla sizlere sunulan Mostar üniversiteleri içindeki saygın konumuyla öne çıkan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme, başvuru ve dil eğitimi konusunda profesyonel çözümler ile yardımcı oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezisizlere, Mostardaki üniversiteler arasında modern eğitimi ile kalitesini kanıtlamış Džemal BijedićÜniversitesi’nin öğrencisi olarak uluslararası seviyede bir eğitim ile yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın göbeğinde okuma imkanı sunmaktadır.

Mostar Üniversitesi 2022-2023 Güncel Üniversite Lisans Ücretleri

ÜNİVERSİTE BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ HUKUK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

TRAFİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ ENERJİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

İŞ GÜVENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

MEKANİK AĞAÇ İŞLEME BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €
MOSTAR ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

İŞ İLETİŞİMİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

MOSTAR ÜNİVERSİTESİ

BİLGİ TEKNOLOJİSİ BOŞNAKÇA 2.500 € 1.500 €

1971’de eğitime başlayan fakülte, 1976 yılından itibaren bağımsız faaliyetlerde bulunmakta ve 37 eğitim görevlisine sahiptir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenim gören öğrencilerin sayısı 1000’e yakındır. Mostar eğitim sürecide programı genişleyen fakültede; Siyasi Ekonomi, Ulusal Devlet Teorisi, Sosyoloji, İnsan Hakları, Roma Hukuku, Uluslararası Hukuk, Ceza Hukuku, Mali Hukuk, Kamu Hukuku dersleri verilmektedir.
İki yıllık ve dört yıllık eğitim seçenekleri bulunan fakülte, iki yıllık programların bitirilmesinin ardından dört yıllık eğitime devam ederek avukat diploması alma ve yüksek lisans seçeneği de mevcuttur.

1997 yılında kurulan ve tam zamanlı eğitim veren fakülte, Saraybosna Devlet Üniversitesi müfredatıyla paralel bir eğitim sunmaktadır. 2002 yılından itibaren başlanan seçmeli ders olanakları ile öğrenciler; sebze, çiçek, meyve ve şarap dallarında mesleki uzmanlık yapabilmektedir.

Mostarda üniversite içerisinde 55000 mt² alana sahip olan laboratuarlarda eğitim verenDzemal Bijedic Üniversitesi Koleji yaptığı yatırımlarıyla öğrencilere, iç tasarım ve kütüphane gibi tesislerin kullanımı standart olarak veren modern bir eğitim anlayışına sahiptir. Koleje olan yoğun talebi karşılamak için entegrasyon, tanıtım, prosedür ve organizasyon açısından birçok yenlikçi çalışma yapılmıştır. Buna ilaveten, uluslararası bilgi kaynağı sağlanması için internet ağ paylaşımı da yapılmaktadır.Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi kalitesiyle sizlere sunulan danışmanlık ve aracılık hizmetiyleMostar eğitim olanaklarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa standartlarındaki yükseköğretim ile başarılı olabilirsiniz. Kariyer basamaklarının koşar adım çıkılmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ile Mostardaki üniversiteler, sentez Avrupa kültürü ortamında öğrenim görmenizi sağlayacaktır.

#mostarüniversitesi #mostarüniversitesi #mostardaeğitim #mostareğitimmerkezi #mostarüniversitesinerede #mostareurostar #mostardafakültebölümleri

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!