Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler için en ciddi sorunlardan biri de dil bilmemektir. Bu sebeple dil konusu iyi araştırılmalıdır. Bosna Hersek..

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Sağlam ve planlı biçimde hazırlanan gelecek inşasında, yurt dışı eğitimi size büyük bir katkı sağlar. Üniversitenin sadece teorik bilgiden ibaret olmadığı düşünülürse, okul donanımı ve eğitim uygulamalarının da önemi ön plana çıkar. Liseden sonra AB standartlarında eğitim alabilmeniz adına Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size gitmek istediğiniz üniversiteye dair tüm detaylı bilgiyi sağlar. Balkanların kültürel yakınlığını hissedebileceğiniz Bosna Hersek üniversiteleri her sene çok sayıda öğrenciyi misafir ediyor. Bu okullara binlerce öğrenci gönderen Eurostar, kayıt aşamasından önce ve 4 yıllık eğitiminiz boyunca size gereken tüm bilgi ve evrak desteğini verecektir. Harç ücretleri Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili, denklik, lisans tamamlama ve pek çok konuda tecrübeli danışmanlık firmasından yardım isteyebilirsiniz.
Ülkede yer alan üniversiteler, kredili sistemle devam etmekle beraber İngilizce, Boşnakça ve Türkçe destekli eğitim imkânı veriyor. Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili bu açıdan harç ücretlerinde de belirleyici. Yabancı dillerde daha pahalı olan harç paraları Boşnakça olduğunda oldukça ekonomik bir seviyeden başlıyor. Türkçe destekli eğitim konusunda da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ülkede bir ayrıcalık geliştirmiş durumda. Uluslararası Travnik Üniversitesi, mimarlık, mühendislik, iş güvenliği, hukuk gibi bazı bölümlerde yapılan anlaşma sonucu Türkçe destekli eğitim verilmesini sağlamıştır. Okulda çok sayda Türk öğrencinin olması bunda etkili olmuştur. Harç parası olarak da Boşnakça ile arasında 1000€ fark görülebilir. 1250€- yerine 2500€ gibi rakamlar hesaplanabilir. Özellikle dil sorunu yaşayan öğrenciler için bu konu son derece önemli.
Bosna Hersek üniversiteleri eğitim dili yanında önemli ir diğer konu ülkede öğrencilik dönemi boyunca nerede kalacağınız ve aylık buna ne kadar ödeyeceğiniz. Ülke genel yaşam koşulları açsından ortalama seviyelerde devam ediyor. Yurtta kalmak isterseniz 3-4 kişilik odaların aylık kirası 110€ civarında. Birkaç kişi ev tutmak istediğinizde aylık 200 civarı ödemeye denk geliyor. Yaygın bir uygulama olan aile yanında oda kiralama ise 100₺-200€ civarı ya da daha az rakamlarda olabiliyor. Okula kayıt öncesinde Eurostar’dan konaklama konusunda da yardım alabilirsiniz. Tüm sorular için İstanbul merkez ofise ulaşabilirsiniz. Üniversite seçimlerinde denklik durumunu dikkate almayı unutmayın.

#bosnaherseküniversitelerieğitimdili

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!