Bosna Hersek Üniversite Okumak

Bosna Hersek Üniversite Okumak

Bosna Hersek’te üniversite okumak gibi bir hedefiniz varsa öncelikle bunun için neler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu bilgiler sizlere her zaman..

Bosna Hersek Üniversite Okumak

Üniversiteyi farklı bir ülkede okumak hemen her öğrencinin istediği durumlardan biridir. Hem teorik bilgi anlamında hem de yeni bir kültürel kazanım açısından beklentileri karşılayan bir üniversite olması son derece önemli.

Sözgelimi Avrupa’da öğrenci kapasitesiyle fark yaratan Bosna Hersek, bu anlamda beklentileri karşılayan seçenekler sunmaktadır. Avrupa birliği kriterlerine sahip okulları, sosyal açıdan güçlü fakülteler ve daha fazlası Bosna Hersek üniversite okumak isteyen öğrencileri karşılayacaktır. Birçok şehirde yer alan üniversitelere kendi özellikleriniz doğrultusunda başvuru yapabilirsiniz. Ancak başvuru öncesinde iyi bir alt yapı sağlaması adına Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. Ülke dışında oturma izninizin olması, kayıt dönemleri ve evrak onay işlemleri gibi kritik öneme sahip detaylardan kapsamlı bir yardı alabiliyorsunuz.

Türkiye kültürüne yakınlığı ile bilinen Bosna Hersek’te yaygın eğitim dili İngilizce ve Boşnakçadır. Ancak bununla sınırlı kalmadan ve bölüm uyması şartıyla da Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde Türkçe Destekli eğitim alabiliyorsunuz. Mimarlık, mühendislik, inşaat, hukuk ve iş güvenliği gibi bölümlerde yabancı bir kültür içinde kendi dilinizde eğitim alma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Bu uygulama Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ’nın üniversiteyle yaptığı anlaşma sonrasında ülkede ilk defa gerçekleşmiştir. Firmanın baskın biçimde Türkiye’den öğrenci temin etmesi elbette bunda etkili. Bosna Hersek üniversite okumak bu açıdan yabancılık da çekmeyeceğiniz şekilde gerçekleşebilmektedir. Oraya gittiğiniz varsayılırsa, firma kalacak yer konusuna kadar desteğini sürdürmeye devam ediyor, bu sayede hızlı biçimde adapte olabiliyorsunuz.

Bosna Hersek üniversite okumak konusunda kritik öneme sahip bir durum okul harç paraları ve aylık konaklama giderleri. Harçlar bölüm, dil ve kaç sene okunacağı ile yakından ilgili. Tahmin edileceği gibi Boşnakça eğitim olduğunda daha uygun fiyatlar görmek mümkün. Sağlık fakültesi dışında 1000-3200€ arasında ortalama rakamlar var. Yabancı dillerde de bu rakamın alt sınırı biraz daha fazla. Örneğin yine Uluslararası Travnik Üniversitesi’nden örnek verilirse, 2500€ Türkçe Destekli eğitim alabiliyorsunuz. Kalacak yerler açısından bakıldığında, yurt 110-170€ arası olabiliyor. Ayrı ev kiralamak isterseniz birkaç kişi paylaştığınız düşünülürse 150-300€ arası değişecektir. Başka bir ailenin yanında kirada oturursanız daha uygun bir rakam olabilir. Şayet tek başınıza bir düzen kurmak isterseniz de 600€ civarı kiralamanız mümkün.

#bosnaherseküniversiteokumak

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!