bosna hersek tuzla üniversitesi

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek’te yer alan en önemli üniversitelerden biri olan Bosna Hersek tuzla üniversitesi sizler içinde her zaman doğru seçim olacaktır.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Hakkında Her Şey

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

1958 yılında yüksekokul olarak eğitime başlayan Tuzla Üniversitesi, Bosnahersek üniversiteleri denklik sistemine de dahildir. Tuzla üniversite tercihlerinde daha da fazla rağbet görmeye başlayan bir üniversite haline gelen Tuzla Üniversitesi, iki ve dört senelik fakülte eğitimlerinde kaliteyi büyük oranda arttırmıştır. Günümüzde sayısı 13 olan Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir yükseköğretim programına sahiptir.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ve Gelecek

1972 yılından başlayarak Bosnahersek üniversitesi gibi kurumlarla ve yurtdışında eğitim veren birçok üniversite ile işbirliği yapan okul, bosnahersekteki üniversiteler arasındaki saygın konumunu korumaktadır. Tuzla Üniversitesi lisans programlarındaki öğrencilere hiçbir kültürel farklılık yaşatmadan Avrupa kalitesinde verilen eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok alanı kapsamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel danışmanlık, aracılık faaliyetleri, dil eğitimi programları, karşılama ve yerleştirme hizmetleriyle Tuzla Üniversitesi lisans eğitimine siz de dahil olabilirsiniz. Son dönemde yoğun bir talep gören Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve diğer tüm konularda da sorularınıza yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecinizi hemen başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa’nın merkezinde sürdüreceğiniz eğitim hayatınızda da her zaman size destek olmaya devam edecektir.

Sık Sorulan Sorular Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Bosna-Hersek'teki üniversiteler mavi diplomalar veriyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'ndan da destek alabilirsiniz.

Tuzla Üniversitesi'ne kabul için gerekli olan tek şey lise diplomasıdır. Meşru bir lise diploması olmayan birinin üniversitede okuması imkansızdır. Bu nedenle Bosna Hersek'te bir üniversiteye girebilmek için lise diplomasına sahip olmak gerekli sayılabilir.


Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

FAKÜLTELER;

Dramatik Sanatlar

Oyunculuk
Üretim

Pazarlama
Muhasebe
İşletme Finans
Finans
Bankacılık
Sigortacılık
Ekonomi
Üç yıllık eğitim; Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik

Eğitim ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi
Eğitim Rehabilitasyon
Davranış Bozuklukları

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Elektrik enerjisi
Teknik Bilgisayar Bilimleri
İletişim

Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi, 3 yıllık eğitim

Koçluk Spor
Özel uygulamalar

Edebiyat Fakültesi

Boşnak dili ve edebiyatı
Tarih
Pedagoji-Psikoloji
Gazetecilik
Sosyal hizmet
Sosyoloji
Felsefe
İngiliz dili ve edebiyatı
Alman dili ve edebiyatı
Türk dili ve edebiyatı
Üç yıllık eğitim; Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim

Makine Mühendisliği Fakültesi

Enerji Mühendisliği
Üretim Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği

Fen Fakültesi Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Matematik
Fizik
Kimya
Biyoloji
Coğrafya
Üç yıllık eğitim; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji

Teknoloji Fakültesi

Gıda Teknolojileri
Kimyasal Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
Cevre Koruma

Maden, Jeoloji ve Endüstri Mühendisliği Fakültesi

Madencilik
Jeoloji
İnşaat Mühendisliği
Kuyu Mineralleri
Güvenlik çalışmaları ve yardım
Üç yıllık eğitim; Güvenlik ve Yardım

#bosnahersektuzlaüniversitesi #tuzladaeğitim #tuzlaüniversitesi #tuzlaeğitimsistemi #tuzladaeğitimmodeli #tuzlaüniversitesinerede #tuzlafakülteler

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 6 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!