bosna-hersek-universiteleri-yillik-ucretleri

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Bosna Hersek’te eğitim almak isteyen kişilerin bizlere en çok sordukları sorulardan biri de Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleridir..

Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Kariyer planlarında yurt dışı eğitimi de olan öğrencilerin en büyük avantajlarından biri yeni bir dil ve kütür öğrenmektir. Kendi adınıza fark yaratmak adına iyi bir donanım kazanmanız son derece önemli. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Bosna Hersek üniversitelerine giden öğrenciler de bu açıdan memnun kalarak geri dönüyorlar. AB standartlarında eğitim alan ve İngilizcesini geliştiren öğrenciler daha iyi koşullarda hayatlarına devam etme fırsatı buluyorlar. Elbette bu işlemlerin başlaması ve bitmesi uzun bir sürecin ürünü. Kayıt öncesi hazırlık aşamasından başlamak üzere yaşam koşulları, Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri bilgileri ve daha birçok detayı bilmeniz gerekiyor. Eurostar Danışmanlık Firması da her konuda size yardımcı olmak üzere hizmet vermekte.

Harç ücretleri bölüm, dil, özel ünv.- devlet üniversitesi ayrımı, sağlık fakültesi ya da yıl süresi gibi özelliklere göre değişiklik göstermekte. Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri konusunda şu şekilde sıralama yapılabilir: Saraybosna Üniversitesi ana dilde sağlık fakülteleri 3000€, veterinerlik bölümü 1500€, hukuk fakültesi 600€, iki dönem ödemeli olarak ücret alıyor. Zenica Üniversitesi için sosyal bilimler- teknik bölümler için çok sayıda bölümün ana dilde harç ücreti 1500€ civarında. Tuzla Üniversitesi’nde yine birçok bölüm için 1500€ civarı fiyatlandırma görebilirsiniz. Türkçe dilde eğitim almak isteyenler için Uluslararası Travnik Üniversitesi 2500€ yıllık ödeme imkanı sağlıyor. Mimarlık, iş güvenliği, hukuk, mühendislik, elektronik vs. bölümleri için bu dil şartı geçerli. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasının kayıt ofislerinden daha fazla bilgi alabiliyorsunuz.

Bosna Hersek üniversiteleri yıllık ücretleri açısından birçok Avrupa ülkesine göre ekonomik koşullara sahip. Konaklama ve temel ihtiyaçlar açısından da durum bu şekilde. Harç ücreti dışında temel ihtiyaçların giderilmesi için ortalama 400-500€ yeterli olabiliyor. Tabi konaklama için daha az ödeme yaparsanız bu alt limit değişebilir. Örneğin yaygın uygulama olan aile yanında oda kiralama işleminde son derece ekonomik biçimde kalacak yer ayarlaması yapabilirsiniz. Ancak bu ülkeye gitmeden önce zorluk yaşamaması adına bir ekonomik plan yapmanız önemli. Eurostar Danışmanlık firmasından da yardım alabileceğiniz bu plan, ilk kayıt döneminde evrak işlemlerini de içine alan kapsamlı bir liste olacaktır.

#bosnaherseküniversiteleriyıllıkücretleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!