Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Birçok türk öğrencinin mezun olduğu Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık fakülteleri Türkçe eğitim desteği veya sınavsız kayıt olanakları ile sizler..

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Yeni bir kültür ve dil öğrenmek yurt dışı eğitimlerinin belki de en eğlenceli tarafıdır. Türkiye ve dünyada her sene on binlerce öğrenci üniversite eğitimlerini yurt dışında tamamlıyorlar. Özellikle Avrupa ülkeleri yoğun şekilde dışarıdan öğrenci almakta. Bunun bir nedeni elbette AB kriterlerinde eğitimin dünya çapında üne sahip olması. Sosyal faaliyet, uygulama ve teorik eğitimlerin içreği gelişmekte ya da az gelişmiş ülkelere göre farklı olabiliyor. Hemen her şehirde yer alan donanımlı üniversiteleriyle Bosna Hersek Türkiye’den en çok talep alan ülkeler arasında. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması da yurt dışı eğitim sürecinde ihtiyacınız olan tüm evrak ve prosedür desteğini sağlıyor. Örneğin Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık bölümünü isteyen bir öğrencinin oturma izni prosedürü, tercüme ve noter onayı gibi uzun sürebilecek uygulamaları kısa sürede bitiriyor.

Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık okumak isteyen öğrencilerin Eurostar tarafından verilen evrak listesiyle birlikte ofislere başvurmaları gereklidir. Kimlik aslı, noter tasdikli kimlik fotokopisi, resmî kurumlardan alınan ikametgâh ilmühaberi, uluslararası doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, renkli apostitli ev noter tasdikli taahhütname ve daha birçok evrakı başvurularda hazırlamanız gerekli. Elbette kayıt dönemi için bu evraklar dışında harç ücretlerine de göz atabiliriz. Örneğin Zenica Üniversitesi mimarlık fakültesi için 1500€ iki dönem bölünerek ödenebilen harç ücreti talep ediyor. Yine Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sağlanan bir uygulamayla yıllık 2500€ ile Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi alabiliyorsunuz. Üstelik isteğe göre daha sonra yüksek lisansa da devam edebiliyorsunuz.

Önemli bir detay, YÖK denkliğini kontrol etmeniz, üniversite seçimlerinde mutlaka olması gereken bir durum. Bosna Hersek ya da başka bir ülkede okuduğunuz lisans Türkiye’de geçerli olmayabilir. Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık için başvur yapmadan önce danışmanlık firmasından ve YÖK açıklamalarından gereken detayı öğrenebilirsiniz. Tabi Türkiye’ye mimarlık lisansı bittikten sonra dönme planınız yoksa da bunu araştırmanız gerekmiyor. Yani lisansın geçerli olmasını istediğiniz yerleri iyi belirlemek gerekli. Konuyla ilgili kafanızda daha fazla soru varsa bunu Eurostar Danışmanlık firması İstanbul ofise ya da bulunduğunuz ildeki Tarvnik Üniversitesi başvuru noktalarına iletebilirsiniz. Geleceği yönelik planlarınızda kurum en iyi desteği sağlayacak ve orada başarılı olmanızı destekleyecektir.

#bosnaherseküniversitelerimimarlık

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!