Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Sizleri maddi anlamda zorlamayacak olan Bosna Hersek üniversite maliyetleri ile artık herkes için hem kaliteli hem de gelişmiş eğitimler alabilirsiniz..

Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Bir öğrenci için yurt dışında eğitim almak gelecek planlarında iyi bir etkisi olması, kültürel zenginlik açısından artısı olması gibi nedenlerle son derece önemlidir.

Bosna Hersek, Balkanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için Avrupa Birliği kriterlerinde üniversiteleriyle oldukça iyi seçenekler içermekte. Ancak en iyi yurt dışı deneyimi için kapsamlı bir danışmanlık hizmeti almak da son derece önemli. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı avantajıyla tanıyacağınız ve kayıt olacağınız üniversiteler, orada geçirdiğiniz süre içinde beklentilerinizin üzerinde sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Profesyonel eğitim danışmanlık firmasından kayıt öncesi detaylar, oturma izni, pasaport vs. işlemleri ve Bosna Hersek üniversite maliyetleri gibi kritik öneme sahip konulara dair bilgi almanız mümkün.

Üniversite maliyetleri konusunu biraz daha açmakta yarar var. Bosna Hersek üniversite maliyetleri sizin ortalama orada ödemeniz gereken miktarı içeriyor ve hazırlıklı olmanız açısından da bir hayli önemli. Üniversite harçları, konaklama bedelleri, gıda ve kişisel ihtiyaçlarınız katılarak bir rakam elde edilmesi mümkün. Örneğin Bosna Hersek’de üniversite harç paraları bölüm, dil gibi özelliklere göre değişmekle birlikte 1000€ ile 4500€ arasında olabiliyor. Daha somut örnekle Saraybosna Üniversitesi tıp fakültesi Boşnakça anadilinde 2200€ ve 3200€ arası rakamları istemekte. İki aşamalı ödemeyle 6 senelik dönem eğitimlerini tamamlayabiliyorsunuz. Zenica Üniversitesi’nde 1500 € ile sağlık alanları dışında yine ana dilde birçok bölümde eğitim almanız mümkün.

Bosna Hersek üniversite maliyetleri ile ilgili Türkçe Destekli eğitim bedellerine dikkat etmekte yarar var. Ülkede eğitim alırken Türkçe Destekli eğitimde derslere katılmak istediğinizde harç ücreti mimarlık, mühendislik, iş güvenliği, inşaat gibi bölümler için yıllık 2500€. Boşnakça eğitim alırsanız 1250€ yıllık ödeme oluyor ve aslında bu rakamlar gayet uygun. Hem şehrin ekonomik yapıda olması hem de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasının Türkiye’den buraya gelen öğrenciler için ana dilde eğitim uygulamasına dair anlaşma yapması ülkede bir ilk özelliği taşıyor ve değerlendirilmesi gereken durumlardan biri. Konaklamaya detaylarına bakılırsa da fiyatlar nerede kalacağınıza göre değişiyor ve ortalama rakamlarla; yurt için 110-170€ arası, 3 -4 kişi ayrı ev tutanlar için kişi başı 150-200€; bir aile evi içinde oda kiralayanlar için 100-150€ gibi rakamlarda kalabiliyorsunuz.

#bosnaherseküniversitemaliyetleri

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!