Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da Üniversite Denklik

Kardeş ülkemiz olan Bosna’da üniversite denklik olup olmadığını merak eden öğrencilere cevap YÖK’ün kararına bağlı olup, daha detaylı ve genel tüm bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimizden alabilirsiniz. Bosna Hersek’te gitmek istediğiniz üniversitelere gitmeden önce YÖK ile görüşmeniz ve gideceğiniz üniversite hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Gitmek istediğiniz üniversite YÖK tarafından tanınmıyor ise, üniversiteyi bitirdiğiniz zaman bir diploma denkliği yapma hakkına sahip olmuyorsunuz. YÖK her yıl yurtdışında üniversite eğitim veren kurumları belirli kriterlere göre inceler ve bu doğrultuda bazı üniversitelere denklik hakkı tanır bazılarına da tanımaz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimiz gitmek istediğiniz üniversiteler ile ilgili denklik de dahil tüm bilgileri sizlere verecektir.

Bosna’da üniversite denklik daha önce de bahsettiğimiz gibi her sene YÖK tarafından belirlenmekte ve kararlaştırılmakta olup ayrıntılı bilgileri danışmanlık ofislerimizden alabilirsiniz. YÖK’te ve üniversitelerde her yapılan değişiklik, yenilik danışmanlık firmamız tarafından bilgilerinize sunulmaktadır. Bosna Hersek’teki üniversitelerin sözcüsü olan ofislerimiz bu alanda oldukça başarılıdır. Ofislerimizin bünyesinde çalışanlar ve sunduğumuz programlar güveninizi sarsmayacak şekilde olup, yıllar boyunca sizler için tecrübe kazanmıştır. Bosna Hersek üniversitelerinin bir çoğu denklik vermekte olup her sene güncellenen bilgilerden dolayı net ve son bilgiyi yine YÖK tarafından edinmelisiniz.

İstediğiniz bölümleri okuyup, hayalinizde kurduğunuz ve sahip olmak istediğiniz mesleklere kavuşmak için ilk adımı atabileceğiniz üniversitelere gitmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bosna’da üniversite denklik bilgilerini, görüşmeye gittiğiniz taktirde YÖK tarafından alabileceksiniz. Bosna Hersek oldukça kaliteli ve köklü üniversitelere sahiptir. Danışmanlık ofislerimiz sizler için en uygun üniversiteyi bulacak ve sizler sadece hayallerinizin peşinden gideceksiniz. Ülkemizde istemediğiniz bir bölüme gitmek yerine, Bosna Hersek’e hayalini kurduğunuz bölümleri okumaya gitmek sizleri amacınıza hızlı bir şekilde yaklaştıracaktır. Bosna Hersek üniversiteleri öğrenciler için en yüksek kalitede eğitim sunmaktadır ve bu üniversiteler çok sayıda Avrupa ülkesi tarafından da tercih edilmektedir. Hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için daha fazla internet başında arayış ile zaman geçirmeden ofislerimize gelin. Üniversiteler, eğitim sistemi ile ilgili tüm yönlendirmeleri bire bir eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Üniversitenin Haritası