Bosna Hersek Üniversitesi Nerede ?

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede ?

Bugüne kadar türk öğrencilerin yurtdışında en çok ilgi gösterdikleri üniversitelerden biri olan Bosna Hersek üniversitesi birçok alanda çok kaliteli..

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede ?

Kültürel özellikleri bakımından Türkiye’ye yakın bir ülke olan Bosna Hersek, çok kalabalık nüfusu olmasa da öğrenci yoğunluğu bakımından nüfusa göre kalabalık denebilecek bir ülkedir. Farklı şehirlerde yer alan üniversiteleri dünyanın birçok ülkesinden öğrenci alıyor. Yurt dışında üniversite okumak isteyenler için bu noktada Bosna Hersek üniversitesi nerede koşulları neler gibi sorular gündeme gelmekte. Tüm başvuru süreci ve sonrasına dair merak edilen detayları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bulabiliyorsunuz. Hangi üniversite ne kadar harç parası alıyor, kayıt döneminde ne tür belgeler isteniyor, oturma izni ve denklik durumları, mühendislik tamamlama gibi konularda firmadan gereken bilgi-işlem desteğini sağlayabilirsiniz.

Üniversitelerin konumları Bosna Hersek üniversitesi nerede sorusu ülkede okuma planı olan öğrencilerin merak ettiği bir detaydır. Üniversite dağılımı şehir ismiyle birlikte okul isimlerine de yansımış. Bunlardan bazıları adresleriyle beraber şu şekilde: Matice- Hrvatske, Mostar/ Mostar Üniversitesi; Obala Kulina Bana- Saray Bosna/Saray Bosna Üniversitesi, Dr. Tihomila Markovica -1, Tuzla, Tuzla Üniversitesi, Travnik ili -Travnik Üniversitesi şeklinde sıralanabilir. Gitmek istediğiniz üniversitenin adres ve telefon numarası bilgilerini Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasından da temin edebilirsiniz. Bunun için İstanbul merkez ofisi aramanız yeterli. Yer sorusunun yanında gittiğinizde nerede konaklayacağınız, şehir içi ulaşım biçimleri, buradan kara yolu ve hava yolu ulaşım koşullarını da öğrenebilirsiniz.

Üniversiteye gittiğinizde evinizin ya da yurdun yakınlığı ya da Bosna Hersek üniversitesi nerede sorusu önemlidir. Örneğin Travnik’te kalıyorsanız, üniversite şehrin biraz dışında kalıyor. Bu nedenle bu konuma daha yakın seçimler yapabilirsiniz. Ancak şehrin geneli son derece ekonomik olduğu için konaklama ücretleri açısından çok sorun yaşamazsınız. Yurtta kalmak istediğinizde 110 ve 170€ arası ödemeyle 3-4 kişilik odaları kiralamak mümkün. Tabi yurtta kalmak istemeyenler için başka ailelerin yanında bir oda kiralama, birkaç arkadaşınızla birlikte ev kiralama ve kendiniz ev tutma seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu süreçte Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması gereken bilgi detaylarını da size verecektir. Bosna Hersek’te üniversite kayıt öncesinden okul sonuna kadar tüm desteği verecektir.

#bosnaherseküniversitesinerede

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!