Bosna Hersek'te Diş Hekimliği

Bosna Hersek’te Diş Hekimliği

Bosna Hersek'te Diş Hekimliği,Öğrenci yurtdışı üniversitelerinden birisinde eğitim aldığında hem hayatının en aktif döneminde yurtdışına çıkma imkânı bul...

Bosna Hersek’te Diş Hekimliği

Öğrenci yurtdışı üniversitelerinden birisinde eğitim aldığında hem hayatının en aktif döneminde yurtdışına çıkma imkânı bulmakta hem yıl kaybetmemekte hem de dünya standartlarına eğitim hakkından yararlanabilmektedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri yurtdışında eğitim almayı düşünen gençleri öncelikli hayalidir. Hem Avrupa’nın ortasında ve tüm Avrupa ülkelerine kolay ulaşılır konumda bulunması hem de Türk kültürüne yakın bir coğrafya üzerinde üniversite eğitimi almak, öğrenciye cazip gelmektedir. Ancak öğrenciyi bu aşamada endişeye sürükleyen konulardan birisi dil sorunudur. Yurtdışı üniversitelerinde her ne kadar hazırlık bölümü eğitimi veriliyorsa da, bu kadar kısa süre içinde teknik dil bilgisine vakıf olabilmek pekte mümkün görülmemektedir. Fakat bu yönde tereddütler yaşayan gençler sesini ilgililere duyurmuş ve artık Bosna Hersek Üniversitelerinde Türkçe Destekli eğitim uygulaması başlatılmıştır. Öğrenci bu uygulamayı tercih ettiğinde kendi dilinde eğitim alma olanağına sahip olabilmekte ve eğitim aldığı öğretim görevlileri ile daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. Diğer taraftan hazırlık bölümü eğitimi alamayacağı için dönem kaybetmemiş sayılmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitelerinde akademik eğitim almak, öğrencinin dünya standartlarında ve en modern teknikler ile eğitim almasına olanak sağlamaktadır. Avrupa birliği tarafından kabul gören Bosna Hersek Üniversiteleri aynı zamanda AGİK üyesidir ve Bologna kriterlerinin benimsendiği bir eğitim sistemine sahiptir. Bologna kriterleri öğrencinin sıradan ve basmakalıp bilgi yığını altında ezilmesine fırsat vermeden, iş hayatında değerlendirebileceği bilgi ile donatılmasına hizmet etmektedir ve artık tüm dünya genelinde en başarılı eğitim sistemi olarak Bologna kriterleri gösterilmektedir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim alan öğrenci, konusunda uzman ve geniş dünya görüşüne sahip akademisyenlerin rehberliğinde eğitim almaktadır. Derslik ortamına sıkıştırılmayan eğitim sistemi içinde öğrenci aldığı bilgiyi laboratuvar ortamında uygulamaya koyabilmekte ve bilgisini pratik olarak değerlendirme imkânı yakalamaktadır. Ayrıca bilimsel çalışmalara yakın bir konumda olması sebebi ile diş hekimliği konusunda sempozyum, seminer ve konferanslara katılarak eğitim aldığı bölümün detayları hakkında da bilgi sahibi olabilmektedir.

Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim alan öğrenci, eğitimini tamamlaması ile birlikte mavi diploma olanağından yararlanmaktadır. Öğrenci eğitimini gördüğü alanda elde edeceği mavi diploma sayesinde tüm dünya genelinde geçerli olacağını bildiği için gelecek kaygısı yaşamamakta ve yarınlarına güvenle bakabilmektedir.  Bu detay öğrencinin tüm dikkatini eğitimine verebilmesine olanak sağlamaktadır.

Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim almayı isteyen genç diğer üniversitelerden farklı olarak taban puanlama sisteminde muaf tutulmaktadır. Son dönemde dünyadaki tüm üniversite yönetimlerinin ve otoriterlerin kabul ettiği, öğrencinin adrenalini en yüksek olduğu bir çağda vakıf olduğu bilgiyi birkaç saatlik stresli bir sınav ortamında ifade edemeyeceği görüşü Bosna Hersek Üniversiteleri içinde geçerlidir.

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim almayı hayal eden gencin bu aşamada alacağı en sağlıklı karar, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurmak olacaktır. Eurostar yıllardır bu alanda hizmet vermiş olmanın getirdiği bilgi birikim ve deneyimi yine bu yönde talep ile gelen öğrenciler ile paylaşmakta ve yurtdışında eğitim gördüğü süreçte danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri

Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro

Üniversitenin Haritası

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!